+420 774 806 177
Důvěřujte kvalitě

Nacházíte se zde: Úklid Praha > Čištění čalouněného nábytku

Čištění nábytku, čištění koberců


O čalouněný nábytek je potřeba pečovat s obzvláštní pozorností, která v sobě zahrnuje také profesionální čištění čalouněného nábytku. Většina lidí svůj čalouněný nábytek udržuje pomocí vlhkého hadříku a vysavače, bohužel tím ale životnosti pohovek či křesel moc nepomáhá. Stejně tak si nadstandardní péči zaslouží i kusy z drahých materiálů jako je například samet či kůže.

čištění čalouněného nábytku


Čištění čalouněného nábytku má svá specifika. Proces čištění čalouněného nábytku by se vzdáleně dal přirovnat k chemickému čištění záclon, ale rozdíl je patrný. Při chemickém čištění nábytku je důležité, aby probíhalo přes navlhčený materiál, ale aby čistící prostředky na nábytku neulpěly. V takovém případě by sušení očištěného nábytku trvalo i déle jak 1 den. Různé druhy čištění nábytku se odvíjí od různých materiálů bytového zařízení.

Čištění čalouněného materiálu je časově velmi náročné, neboť odstraňované skvrny bývají většinou organického původu vyžadující speciální postup. Další problematikou je přítomnost prachových roztočů a jiných mikroorganismů, které mohou u citlivých osob způsobovat alergické reakce. Chemické čištění čalouněného i jiného nábytku má parazitů nejen zbavit, ale také zajistit, že se v nábytku minimálně příštích 6 měsíců neobjeví znovu.

čištění nábytku


Práce mohou být prováděny manuálně, ale takový postup je náročný a neefektivní. Specializované úklidové firmy, jako je právě naše úklidová firma, pro tento účel používají tzv. extraktory. K práci lze užít též tzv. suché čištění - certifikované, zdravotně nezávadné a schopné zbavit domovní vybavení zašpinění, skvrn či pachů rozličného původu.

Existuje vícero postupů vedoucích k odstranění špíny:

1) Chemické čištění čalouněného nábytku: metoda se užívá pro čalouněné hedvábí, vlnu, bavlnu či len.

2) Čištění čalouněného a jiného nábytku na základě vodo-rozpustných chemických látek nebo uhlovodíků: užívá se pro materiály typu polypropylen, akryl, lavsan, polyester, lycra a mnoho jiných syntetických materiálů. Tyto látky jsou vysoce odolné proti oděru, jsou pevné a nemačkavé a nevadí jim ani další druhy čištění.

3) Chemické čištění čalounění s povinným použitím ochranných nátěrů: vhodné zejména pro semiš, který není tolerantní vůči rozpouštědlům organických nečistot. Mezi další materiály vyžadující nadstandardní péči patří například podšívka z polyamidových vláken (nylon aj.), jenž neabsorbují vlhkost, jsou velmi odolné vůči oděru, ale oplývají i nevýhodami: nízkou tepelnou odolností a vysokou mírou elektrifikace.

Naše úklidová firma zajišťuje suché čištění kancelářských i domácích pohovek, židlí, křesel, polštářů, stoliček atd. Pomocí špičkových technologií a chemických prostředků nábytek se v naší úklidové firmě zbavujeme skvrn od kávy, jedlých olejů, plísní, hub a šťávy, stejně jako od nespočtu dalších kontaminujících látek, krevních skvrn, zeleného čaje nebo moči (včetně zvířecí).

čištěni čalouněného nabytku

čištěni čalouněného nabytku

čištěni čalouněného nabytku

čištěni čalouněného nabytku

 
čištěni čalouněného nabytku

čištěni čalouněného nabytku

 
Nezávazná objednávka
Jméno
E-Mail
Telefon
Typ úklidu
Poznámka
(upřesnění)Copyright © 2019 úklid kanceláří. Všechna práva vyhrazena | Mapa webu | Prodáváme řezivo, palubky, OSB desky a další materiály!

Odkazy | Partneři 1 | Levné čištění koberců na profesionální úrovni | Úklid | Palubky | Kompletní úklidové služby . Starosti s úklidem nechte na profesionálech! | Úklidová firma Karlovy Vary | Profesionální čištění koberců za skvělou cenu | Úklidová firma Plzeň | Nejlepší barvy u nás. Provádíme kompletní rekonstrukce koupelny za nízkou a rozumnou cenu.